KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafik 11334114
nr 1133 4114
signerad, Jerusalem, man, 2/10, motivet: 19x17
Utrop:
300 kr
måndag 2 oktober 2017
kl 18:05:31
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta